KONTO PARAFII 85 1090 1072 0000 0001 0126 4553 NIP 953-17-75-402 REGON 040091603

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.11.2020

  1. Listopadowe dni to czas modlitwy w intencji tych, którzy od nas odeszli. W tym roku Ojciec Święty Franciszek wydał dekret, że przez cały miesiąc możemy każdego dnia zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.
  2. Do przyszłej soboty możemy przynosić wymienianki za zmarłych. Wystarczy na zwykłej kartce wypisać imiona i nazwiska naszych bliskich i włączymy ich w różańcową modlitwę. Wypisane kartki możemy oddawać w zakrystii lub biurze parafialnym.
  3. Cieszą nas postępy prac budowlanych przy frontonie kościoła, oraz w domu parafialnym. W tym tygodniu za wykonane prace wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, oraz instalacji gazowej mamy do zapłacenia fakturę na kwotę ponad 34 tysięcy złotych. Każda złożona ofiara i każdy przekazany na konto parafii dar serca pozwalają nam spłacać nasze zadłużenia. Wpłacone na konto parafii ofiary z adnotacją „na cele kultu religijnego”, możemy odliczyć od naszych dochodów w rocznym sprawozdaniu podatkowym.
  4. Rozpoczął się XXXIX Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy. W naszej parafii w przyszłą niedzielę, 15 listopada, o godzinie 17.00 zapraszamy na program poetycko-muzyczny „Pamiętaj o źródle” na podstawie poezji Grzegorza Grzmot-Bilskiego w wykonaniu Romy Warmus, oraz na wykład „Źródło” dr. Grzegorza Grzmot-Bilskiego w oparciu o Tryptyk Rzymski Jana Pawła II. W programie znajdą się także pieśni do słów Karola Wojtyły i Rainera Marii Rilkiego.
  5. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.